blefaroplastyka

Czas zabiegu

20 – 40 minut

Potencjalne ryzyko

Brak

Znieczulenie

Miejscowe na obszar zabiegowy

Czas gojenia

5- 7 dni

Okres wraż liwości

1 tydzień

Ilość zabiegów

1

Rezultat

Natychmiastowy

Czas trwania efektów

1,5 – 2 lata

CO TO JEST?

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka (sublimacja), która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek.

W przeciwieństwie do innych technik zastosowana w PLEXR plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej. PLEXR nie powoduje krwawienia i nekrozy otaczających tkanek. Obserwacje te zostały potwierdzone w badaniach histologicznych tkanek poddanych leczeniu urządzeniem PLEXR. Dzięki temu PLEXR nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności – makijaż wystarczy aby w czasie 5 dniowego czasu gojenia zakryć miejsca poddane zabiegowi.

WSKAZANIA
Głównym wskazaniem PLEXR jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki, oraz leczenie blizn i rozstępów.
PO ZABIEGU
  • po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne)
  • 2 i 3 dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegow
  • po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie- w tym okresie stosuj kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień, z filtrem 50.
PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGIU
Umów wizytę

Zadzwoń:

Napisz: