3 schorzenia, w których pomóc może akupunktura

Akupunktura jest praktyką medyczną pochodzącą z Chin, znana jest od ponad 5000 lat. Teoria akupunktury opiera się na koncepcji przepływu energii, która płynie przez ciało wzdłuż określonych szlaków energetycznych zwanych meridianami. Może być pomocna przy leczeniu wielu schorzeń – poznaj 3 problemy zdrowotne, które możesz rozwiązać dzięki akupunkturze!

Jak działa akupunktura?

Według chińskiej medycyny, energia życiowa (znana jako Qi) wpływa na stan zdrowia i harmonię ciała, umysłu oraz ducha. Zaburzenie jej przepływu może prowadzić do choroby oraz  niezdrowych stanów emocjonalnych. Akupunktura polega na wprowadzaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele, które odpowiadają za przepływ Qi wzdłuż meridianów. Ich stymulacja ma na celu przywrócenie równowagi o poprawę zdrowia. 

W rzeczywistości stymulacja określonych punktów na skórze za pomocą cienkich igieł poprawia przepływ krwi i powoduje uwalnianie endorfin, które są substancjami przeciwbólowymi wytwarzanymi przez organizm. Pobudzone zostają naturalne mechanizmu obronne organizmu, poprawia się krążenie, a dzięki temu dotlenienie tkanek.

Akupunktura jest szeroko stosowana i to nie tylko w Chinach i innych krajach azjatyckich. W ostatnich latach akupunktura stała się coraz bardziej popularna w krajach zachodnich, gdzie jest stosowana zarówno we wspieraniu leczenia schorzeń, jak i jako sposób łagodzenia objawów związanych ze stresem i zaburzeniami emocjonalnymi.  Metoda ta jest bezpieczna i skuteczna, a wiele osób już skorzystało z jej pozytywnego działania.

3 problemy zdrowotne, z którymi może Ci pomóc akupunktura

Akupunktura może być stosowana w leczeniu dziesiątek chorób. Poznaj trzy najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi ta metoda może Ci pomóc!

Ból głowy

Ból głowy to bardzo częsta dolegliwość, która może mieć różne przyczyny, takie jak: nadmierne napięcie mięśniowe, stres, zmęczenie, odwodnienie, choroby zatok, oczu lub uszu. Bez znaczenia na źródło bólu, akupunktura może pomóc w jego zmniejszaniu. Liczne badania potwierdzają także skuteczność akupunktury w walce z bólem migrenowym  – dołączenie jej do leczenia objawowego znacznie zmniejsza ilość ataków bólowych.

Ból pleców

Urazy, problemy z kręgosłupem, nadmierne napięcie mięśniowe, nieprawidłowa pozycja lub choroby zwyrodnieniowe – to niektóre z możliwych przyczyn bólu pleców. Także w tym przypadku udanie się do lekarza zajmującego się akupunkturą będzie doskonałym wyborem. Dzięki stymulacji cienkimi igłami organizm jest w stanie zmniejszyć stan zapalny lepiej kontrolować ból oraz poprawić krążenie krwi. Ulga może być odczuwalna już po pierwszym zabiegu.

Problemy trawienne

Dolegliwości trawienne potrafią mocno uprzykrzyć życie. Wśród najczęściej występujących problemów z układem trawiennym wymienić można:

  • zespół jelita drażliwego (IBS),
  • zaparcia
  • chorobę refluksową przełyku,
  • zapalenie jelita grubego.

Wszystkie te dolegliwości mogą objawiać się problemami gastrycznymi i silnym bólem brzucha.

Akupunktura może pomóc regulować produkowanie soków żołądkowych, zmniejsza nadwrażliwość i poprawia perystaltykę jelit.

Jeśli masz dość bólu i problemów zdrowotnych, a tradycyjne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto spróbować akupunktury. Ta znana od wieków metoda leczenia może pomóc w łagodzeniu bólu, poprawić funkcji narządów wewnętrznych oraz przywrócić równowagę w organizmie, co ważne, akupunktura jest bezpieczna i bezbolesna.

Skorzystaj z usług wykwalifikowanego lekarza specjalisty i zadbaj o swoje zdrowie!