Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu u kobiet to niezwykle często występujący objaw. Jego podstawą są złożone czynniki patomechanizmu, które zazwyczaj pojawiają się jako słabo zaznaczone objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, takie jak popuszczanie moczu przy kaszlu, kichaniu, śmiechu, wysiłku, bieganiu itp. Objawy występują z początku incydentalnie, stopniowo się nasilając. Z upływem czasu stają się już taką dolegliwością, że nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Objawy nietrzymania moczu u kobiet są niezwykle dyskomfortowe i w sposób istotny obniżają jakość życia, niejednokrotnie uniemożliwiając nie tylko prawidłowe funkcjonowanie w życiu zawodowym ale także wpływają niekorzystnie na relacje towarzyskie i wszystkie czynności życia codziennego.

Nietrzymanie moczu pojawia się w różnym wieku ale w każdym momencie życia powoduje tak samo wielki dyskomfort. Problem ten ze względu na swoją specyfikę jest dla wielu kobiet problemem wstydliwym. Na szczęście coraz więcej kobiet dochodzi do wniosku, że im później rozpocznie działania w kierunku poprawy jakości życia, tym dłużej skazuje się na życie w głębokim dyskomforcie.

W każdej fazie istnienia nietrzymania moczu, zarówno początkowej jak i nasilonej, jest możliwa pomoc medyczna i wyeliminowanie tych uciążliwych dla kobiety dolegliwości.

Zachęcamy do podjęcia walki z tym problemem, zachęcamy do konsultacji ginekologicznej, bowiem dzięki aktualnej wiedzy medycznej istnieje możliwość trwałego wyleczenia nieprzyjemnych objawów i powrót do życia w pełnym komforcie.